• Hareket Tarihi: 06 Eylül Cuma 2019
  • Ücret: 1450 TL

BÜYÜK GAP TURU ( KAPADOKYALI) 7 GÜN 5 GECE OTEL KONAKLAMALI.
KAPADOKYA-NİĞDE-TARSUS-GAZİANTEP-ADIYAMAN-DİYARBAKIR-HASANKEHF-MARDİN-ŞANLIURFA-KONYA...

ANLAŞMALI KREDİ KARTLARINA, PEŞİN FİYATINA TAKSİT İMKANI!

1.GÜN 06 Eylül Cuma 2019; | BURSA
Saat 22:30'da Bursa 15 Temmuz Demokrasi Meydan’ında (Fomara) buluşup hareket ediyoruz, dileğen yolcularımız  güzergah üzerinden de binebilirler. Gece Yolculuğu.

2.GÜN 07 Eylül Cumartesi 2019; |TUZGÖLÜ – KAPADOKYA – NİĞDE (710 KM)
Lüks otobüsümüz ile gece yolculuğumuz devam ediyor. Namaz ve ihtiyaç molalarına özen göstererek Türkiye’nin tuz ihtiyacının %40’nı karşılayan ve ülkemizin yüzölçümü bakımından ikinci büyük gölü olan Tuzgölü’ne ulaşıyoruz. Hava ve vakit şartlarına uygunsa bölgeyi fotoğraflamak için serbest zaman ve kısa bir mola veriyoruz. Ardından Kapadokya gezimize başlıyoruz, Paşabağları (Rahipler Vadisi): 3 başlı ve mantar şeklindeki peri bacalarının yer aldığı Hristiyan rahiplerin yaşadığı kayaların bulunduğu vadi. Seramik Atölyesi: Kızılırmak'ın bölgeden geçmesi Kapadokya'yı seramikleriyle ünledirmiştir. Bu yüzden bizde bir seramik atölyesi ziyaret edip tekmeli tezgâhta çamura nasıl şekil verildiğini izleme şansı yakalayacağız. Göreme Acık Hava Müzesi: 11.ve 12. yy ait içi fresklerle süslü kiliselerin olduğu eski bir manastır. Unesco'nun tarihi kültür mirası listesinde yer alan bir müze. Esentepe Panaroma: Balonların uçtuğu vadilere bakan bölgenin en güzel seyir noktası. Uchisar Kale Altı: Uçhisar Kalesinin fotoğrafının çekildiği en güzel nokta. Güvercinlik Vadisi: Güvercin evlerinin görülebildiği Kapadokya’nın en güzel seyir alanından biri. Onxy Taş Atölyesi: Değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgiler alınabilecek bir atölye  ziyaretinden sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

3.GÜN 08 Eylül Pazar 2019; | TARSUS - GAZİANTEP  (420 KM)
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Mersin ilçesi Tarsus’a doğru yola çıkıyoruz. Ashab-ı Kehf (Yedi uyurlar) diye adlandırılan ve Kuran-ı Kerim’de Kehf süresinde bahsedilen yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz.Ardından Nusret Mayın Gemsi’ni Panoromik olarak görüp ziyaretimizi bitirdikten sonra Gaziantep’e hareket. Gaziantep şehir turumuzda, Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ni görüyoruz. Hemen ardından yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz meşhur Antep çarşılarında serbest zaman verip, akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

4.GÜN 09 Eylül Pazartesi 2019; | HALFETİ – ADIYAMAN – KAHTA NEMRUT  (300 KM)
Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Halfeti’ye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz (ekstra) ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale’nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Ardından Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Yaylak yolu üzerinden Adıyaman’a hareket ediyoruz. Bizleri bekleyen minibüslere binerek 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’na çıkış. Kommagene Kralı 1. Antiochos’un inşa ettirdiği doğu terasına geçerek, 10 metre yüksekliğindeki heykelleri ile güneşin batışını seyrediyoruz. Tahtlarında oturan dev heykelleri gördükten sonra, 150 metre çapında 50 metre yüksekliğe sahip tümülüsten aşağı inerek minibüslerimize biniyoruz. 1987 Yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine giren Nemrut Dağı’ndaki gezimizi Arsemia Antik Kenti ile sürdürüyoruz. Bir sonraki durağımız olan Cendere Köprüsü’ne hareket ediyoruz. Adıyaman'da (Kahta)  bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

5. GÜN 10 Eylül Salı 2019; | D.BAKIR – HASANKEHF – MİDYAT – MARDİN (460 KM.)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Diyarbakır’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı ve Keçi Burcunu görüp otobüsümüzle On Gözlü Köprüye geliyoruz. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas- şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu Evi göreceğiz ve Dört Mevsim Odalarını görüp Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde gezimizi yapıyoruz.1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Buradan ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben Mardin’e ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

6. GÜN 11 Eylül Çarşamba 2019; | MARDİN – Ş.URFA –GAZİANTEP ( 360 KM.)
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında Ş.Urfa’ya doğru yol alıp önce 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye gidiyoruz.Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimiz anlatımları ile gezimize ayrı bir tat katacak. Şanlıurfa’da Hz. Eyüp’ün makamına ulaşıyor ve Çile Çektiği Kuyuyu ve Çeşmeyi görüyoruz. Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa'yı gezmeye başlıyoruz. Burada ilk olarak Halil-ür Rahman Camii, Hz.İbrahim Makamı olarak inanılan mağara, Hz.İbrahim'in ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü (Balıklı Göl) ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Şehre özgü yöresel ürünlerin satın alınabilmesi ve gezi için yarım saatlik serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Şanlıurfa yöresine özgü akşam yemeği (Tur ücretine dahil) sonrasında dileyen misafirlerimizle Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (Ekstra) programı düzenliyoruz. Sıra gecesi ardından Gaziantep’deki otelimize hareket ediyoruz.

7.GÜN 12 Eylül Perşembe 2019; GAZİANTEP – KONYA –  BURSA  (1050 KM)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, eşyalarımızı ile birlikte rehberimizin belirteceği erken saatte lobide buluşuyoruz. Valizlerimizi aracımıza yükledikten sonra otelden ayrılıyoruz. Sabah dönüş yolculuğuna başlamak üzere otobüslerimize binip Konya’ya ulaşıyoruz. Bir dönem Selçuklu ’ya başkentlik yapmış Konya’daki ilk durağımız, şehrin tam merkezinde bulunan Alaattin Tepesini Panoramik olarak görüyoruz. Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin gönül dünyasında büyük değişikliklere sebep olan kuvvetli bir din âlimi Şems-î Tebrîzî’nin kabrini ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında Yeşil Kubbe, Dergâh odaları ve Mevlana Türbesini görmek üzere Mevlana Müzesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz Mevlana müzesinin yanında ekstra olarak yöreye has etli ekmek yiyebilirler. Konya’dan ayrılıp Gece geç saatte turumuzun başlangıç noktası olan Bursa’da siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Ücrete dahil hizmetler; Gidiş-Dönüş yeni Mercedes otobüsle ulaşım, Otobüs içi ikramlar, 5 gece otellerde konaklama, 5 açık büfe sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği, Turizm Seyahat Sigortası, Rehberlik hizmeti. Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. (Tur ücreti 2-3 kişilik odada tek kişilik fiyatıdır.

(Tur ücreti 2-3 kişilik odada tek kişilik fiyatıdır. Müze ve ören yeri girişleri, öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler, şahsi harcamalar, Tekne Turu, Sıra gecesi ve otellerdeki özel kullanımlar ücrete dahil değildir.)

Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve tek bir çocuk İçin Uygulanabilir. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Osmangazi Tur’un Sorumluluğu Yoktur. Öğle yemekleri yöresel menü olarak alınacaktır. Program, namaz vakitlerine uygun olarak düzenlenecektir. 

Misafirin kendi isteği doğrultusunda katılımını iptal etmesi durumunda;

Tur tarihine 15 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %75'i misafirimize iade edilir. 
Tur tarihine 7 gün kala yapılan iptallerde; ödemenin %50' si misafirimize iade edilir.   
Tur tarihine 2 gün kalan yapılan iptallerde; ödemenin %25'i misafirimize iade edilir.
​​
Son 48 saat içerisindeki iptallerde iade yapılmayacaktır. 
Şirketimiz yapılacak iadeyi 7 iş günü içerisinde, misafirin ödeme yapmış olduğu yol ile iade edecektir. 

Etiket:

Diğer Paketler

Büyük Gap - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
OsmangaziTur umre 2016, umre turları 2016, diyanet umre, diyanet umre turları, umre, umre şirketleri, umre firmaları, ucuz umre turları, ümre turlari, ümre fiyatlari, uygun fiyata umre, umre fiyatları, umre programları, umre tur programları, umre tur fiyatlari, umreye, turlari, 2014 Umre Organizasyonu
buyuk-gap-umre-bursa-dan-umre-bursa-umre-bursa-kultur-turlari-bursa-balkan-turlari-avrupa-turlari-her-ay-umre-ucuz-umre-ekonomik-umre