• Hareket Tarihi: 30 Ekim Çarşamba 2019
 • Ücret: 850 €
BÜYÜK AVRUPA TURU ( 9 gün, 13 ülke) YUNANİSTAN, MAKEDONYA, SIRBİSTAN, HIRVATİSTAN, SLOVENYA, İTALYA, İSVİÇRE, ALMANYA, AVUSTURYA, MACARİSTAN, BULGARİSTAN, SLOVAKYA, LİCHTEİNSTEİN
30 Ekim Çarşamba 2019

1. Gün; Saat 07.00 de Bursa’dan hareketle, İstanbul üzerinden Kapıkule sınır kapısından geçerek Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. (1)Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da Devlet Binaları, Şehir Katedrali ve Mimar Koca Sinan’ın Sofya’da en güzel eseri Kara Camii’ni görüp, (2)Sırbistan’ın Başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Konaklama BELGRAD (1100 Km)

2. Gün; Kahvaltının ardından, Güneydoğu Avrupa'nın en büyük şehirlerinden biri olan Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği platoda yer almakta olup 1,3 milyonluk merkez nüfusuyla kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1521 yılında fethedilen şehirdir. Fethin ardından şehirdeki Ortodoks Hristiyan nüfus İstanbul'a, bugün Belgrad ormanları olarak bilinen bölgeye gönderilmiştir. Belgrad’ı panoromik gezip, Kalemeydan parkından Tuna ve Sava nehirlerini fotoğraflıyoruz. (3)Macaristan’ın başkenti Avrupanın en güzel şehirlerinden olan Budapeşte’ye varıyoruz. Tuna nehrinin iki yakasındaki Budin (Buda) ve Peşte'nin 17 Kasım 1873 yılında birleşmesiyle oluşmuş şehirdir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından ilk olarak 1526’da fethedilen Budin ve Peşte 1662 yılında burayı ziyaret eden Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde yer almaktadır. Bu güzel şehrin görülmesi gereken önemli yerleri Matthias Kilisesi, Buda Kalesi, Zincir Köprü ve Macaristan Parlamento Binası görüyoruz. Tuna nehrinde tekne turu yapıyoruz.(10 €) Konaklama BUDAPEŞTE (380 km)

3. Gün; Kahvaltının ardından, (4)Slovakya’nın Başkenti Bratislava’ya hareket. Bu küçük ülkenin şehir merkezinde panaromik bir gezinti yaptıktan sonra, (5)Avusturya’ya geçiyoruz. Son dönemlerde birçok gezginin ve fotoğraf meraklıların en uğrak yeri olan Hallstatt gezisi. Bir araştırmaya göre dünyada en çok fotoğrafı çekilen 5 yerden biriymiş! Daha da enteresanı, buranın aynısının benzerini Çinliler, kendi topraklarına yaptırmış! Bu güzel Kasabanın doyumsuz manzarasını izliyoruz. Konaklama Hallstatt (580 km)

4. Gün; Kahvaltı sonrası, Avusturya'nın 150.000'lik nüfusuyla 4. büyük şehri Salzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Mozart'ın doğum yeri olan kent, her yıl düzenlenmekte olan Salzburg Festivali ile binlerce klasik müzik hayranını kendisine çekmektedir. Mozart’ın doğduğu evi görüp yapacağımız şehir gezintisinden sonra, (6)Almanya’ya hareket. Münih yakınlarında Dachau'daki Hitler döneminden kalma Temerkuz kampını ziyaret ediyoruz. Mart 1933'te kurulan toplama kampı, Nazi Sosyalist Hükümeti tarafından kurulan ilk düzenli toplama kampıdır. Programımıza, Olympipark yakınında bulunan BMW Teşhir salonunu geziyoruz. Kısa bir araç yolculuğunun ardından Avrupa’nın en kalabalık meydanlarından biri olan Marienplatz’a varıyoruz. Münih'in simgelerinden Tarihi Belediye binasına yakınlığı ile de bilinen bu meydanı gezerken alış veriş yapma imkanı da bulacağız. Avusturya’ya hareket. Konaklama Bregenz bölgesi. (410 Km)

5. Gün; Kahvaltı sonrası, (7)İsviçre’ye doğru yola çıkıyoruz. Alp dağlarındaki muhteşem manzaralarını seyrederek, Dünyaca ünlü ve Avrupa’nın en büyük şelalesi olan 17.000 yaşındaki Rheinfall (Schaffhausen) Şelalesinigörüyoruz.(5 €.) İsviçre manzaralarının bir prototipi olan Zürih şehrine doğru yola çıkıyoruz. 1847 yılında açılan ve günde 400.000 yolcuya hizmet edebilen Zürich Bahnhof (Tren İstasyonu) ve Caddesini geziyoruz. Dünyanın en yüksek yaşam standartlarından birine sahip bu şehrin tarihi sokakları, kiliseleri ve mağazaları gördükten sonra, Avrupanın küçük ülkesi (8)Lichteinstein’in Başkenti Vaduz’u geziyoruz. 1800’lerde yaşadığı sanılan ve günümüzde halen bir çok dilde kitabı ve çizgi filmi yayınlanan Heidi karakterinin yaşadığı Maienfeld (Heididorf’a) uğruyoruz. Eşsiz doğasıyla ve şirinliği ile ün salan bu gezimizin ardından, İsviçre'de İtalya sınırına yakın, tamamında İtalyanca konuşulan tek kanton olan Ticino'da bulunan Lugano şehrini ve gölünü geziyoruz.(9)İtalya’ya geçiş yaparak, Milano bölgesinde Konaklama Milano. (500 km.)

6. Gün; Kahvaltı sonrası, İtalya’nın ünlü şehirlerinden Milano. Dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II’yi gezip, Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. İtalya’nın ünlü Venedik şehrinin tarihi, turistik özelliklerini keşfetmeye başlıyoruz. Zamanında Akdeniz'e ve bilumum ticaret yollarına hakim olmuş şehirde, yürüyerek tarihi San Marco Meydanına varıyoruz, Meydan ve Marco Katedrali, Büyük Kanalı görüyoruz. Gondollar ile (Ekstra;20 €.) romantik kanallar gezisini gerçekleştiriyoruz. Venedik Riolto köprüsünden deniz taksiyle dönüş yapıyoruz.(10 €.) Bir sonraki durağımız ise Slovenya. Konaklama SEZENA (570 Km) 

7. Gün; Kahvaltı sonrası, (10)Slovenya’nın Başkenti Lubjana’ya hareket ediyoruz. Eskiden Yugoslavya’nın bir parçası olan Slovenya, 1991'de bağımsızlığını ilân edip, 2004'te Avrupa Birliği'ne katılmıştır. Yapacağımız panoramik gezimizin ardından, (11)Hırvatistan’ın Başkenti Zagrep’e yol alıyoruz. 19. yüzyıl mimarisi, kültürel özellikleri, tarihi özellikleri ve doğa güzellikleri ile güzel bir kent olan Zagreb’i gezmeye başlıyoruz. Yugoslavya dönemi etkisinde kalmış bina yapılarıyla dikkat çekiyor. Avrupa’da bir dönem Osmanlı hakimiyeti altına girmemiş son kilise olarak ün yapmış kilisesini geziyoruz. Yapı içindeki bir takım sıralar ülkenin çeşitli kiliselerinden Osmanlı döneminde zarar göreceği korkusuyla kaçırılıp buraya getirilmiştir. Şehirde bulunan kaleden her gün belirli aralıklarla Türklerden kurtulmanın şerefine halen sembolik olarak top atışı yapılmaktadır. Bu bölgede şehir turumuzu yapıp, Belgrad’a yol alıyoruz. Konaklama BELGRAD (540 km)

8. Gün; Kahvaltı sonrası, (12)Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket ediyoruz. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar nehri tarafından ikiye ayrılır. Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu, Bursa’ya benzerliği ile dikkat çeken, 500 yıldan uzun süre Osmanlı hakimiyetinde kalan kent’te; Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Mustafa Paşa Camii, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. (13)Yunanistan’a giriş yaparak, Selanik’e devam ediyoruz. 19. Yy’da 44 tane müslüman mahallesi bulunan, Atatürk’ün 10. Yıl Nutku'nda "Keşke Selanik'i de misak-ı milli sınırları içerisine alabilseydik" diyerek kentin Türkler için önemini vurgulamıştır. Osmanlı’nın Sefarad Yahudilerini çoğunlukla yerleştirdiği şehirdir. Atatürk’ün Evi, Selanik kalesi, Rıhtım, Beyaz Kule, B.İskender Heykeli ve Aristoteles Meydanını geziyoruz. Konaklama SELANİK (700 Km)

9. Gün; kahvaltı sonrası, Kavala’ya ulaşıyoruz. Kavala, Osmanlı Devleti döneminde Balkanlar'ın en önemli merkezlerinden biri, 1387'den 1912'ye kadar Osmanlı Devleti'nin bir parçasıydı. Meşhur Kavala Kurabiyemizi alıp, Su kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim Paşa Cami, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Heykeli gezileri sonunda Kavala’dan Türkiye'nin Edirne'den sonra bitmediğini gösteren yerlerden Türk nüfusun yaşadığı bir şehir Gümülcine. 1361 yılında Osmanlı topraklarına katılmış, 1920 yılında imzalanan San Remo Antlaşması sonucunda ise tüm Batı Trakya ile birlikte Yunanistan'a dahil edilmiştir. Türkler, Gümülcine nüfusunun yaklaşık %40'ını oluşturmaktadır. Burada verilecek çay ve kahve molası ile bu bölgede çekilmiş taze Türk kahvesi satın aldıktan sonra İpsala sınır kapımızdan giriş yaparak, Keşan Gelibolu üzerinden Bursa’ya devam edip dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. (700 Km.)

 • Lüks araç ile seyahat.
 • 8 Gece ekseriyetle 4 yıldız otellerde konaklama, 8 sabah kahvaltısı.
 • Programda belirtilen ekstra olmayan gezi-transferler.
 • Türkçe Rehberlik hizmeti.
 • Tüm yerel vergiler ve TR KDV.
 • Zorunlu seyahat sigortası.

 • 50 TL “Yurt Dışı Çıkış Harcı”
 • Yemeklerde alınan içecekler.
 • Programda dahil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet.
 • Şengen Vizesi 125 Euro. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır.
 • Ekstra harcamalar ve otellerdeki mini bar kullanımları. Öğle – akşam yemekleri.

Yukarda bilgileri bulunan turumuz için Şengen vizesi şartı vardır. Yeşil pasaport sahipleri Şengen vizesinden muaftır. Osmangazi Turizm, yurtdışı vize hizmeti konusunda seyahat satın alan yada münferit olarak Şengen bölgesine gitmek isteyenler için vize alımı hizmeti vermektedir. 

Yolculuğumuz araç ile yapılacağından rahat kıyafetler tercih ediniz. Mevsim şartları ülkemize göre daha soğuk olduğundan hazırlıklı olmanızda fayda olacaktır. Söz konusu ülkelerde damak tadımıza uygun yemekler yiyebileceğimiz gibi, namaz vakitleri konusunda da hassasiyetlerimiz üst düzeydedir. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize sorabilir yada araya bilirsiniz.

Diğer Paketler

Eko Avrupa - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
Bursa veya İstanbul’dan hareketle, İpsala’ya ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Gümülcine’de verilecek çay ve kahve molası ile bu bölgede çekilmiş taze türk kahvesi satın aldıktan sonra Kavala
avrupa-turu-karadan-avrupa-turu-bursa-kalkisli-avrupa-turu-osmangazitur-ile-avrupayi-dolasiniz