• Hareket Tarihi: 22 Ağustos 2020 Cumartesi
  • Ücret: 1600 TL

KARADENİZ GEZİ PROGRAMI 5 GÜN 4 GECE
(Gölcük Yaylası, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Uzungöl, Rize, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Amasya)

1.GÜN, 22 Ağustos 2020 Cumartesi Saat; 04:00'de Bursa Fomara (15 Temmuz Demokrasi) meydandan hareketle, Bolu Gölcük Yaylası Kahvaltı (EKSTRA) ve Doğa yürüyüşü. Samsun'a hareket ediyoruz. Cumhuriyet tarihinde önemli bir yere sahip olan Samsun gezimiz başlıyor. İlk durağımız, Mustafa Kemal Atatürk'ü 9. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul'dan Samsun'a getiren Bandırma Vapurunun repklikası. Yürüyerek yapacağımız bu sahildeki gezimiz, (Açık ise) vapurun yanaştığı tütün iskelesi, balmumu heykelleri ve Atatürk'ün Samsun'a girişini sembolize eden at üstündeki heykelinin görülmesinden sonra bitiyor (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı). Akşam Yemeği ORDU OTEL. 950 km

2.GÜN, 23 Ağustos 2020 Pazar Otelimizde açık büfe kahvaltı sonrası rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı” sözünün mekânı olan Boztepe’ye varıyoruz. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Bir sonraki durağımız Fındığın Başkenti olan Giresun üzerinden Trabzon'a doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimizle öğle yemeğinde Akçaabat Köftesi yedikten sonra Bölge için önemli bir değere sahip olan bu şehirde, ülkemizde bulunan 3 Ayasofya'dan biri olan 13. Yy yapımı Tarihi Ayasofya Camii ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 ve 1930’da iki kez ziyaret ettiği, 1937 yılında konakladığı, vasiyetinin bir kısmını da yazdığı. Köşk’ü görüp, Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Maçka üzerinden 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra (Sümela Manastırı kapalı ise) adı türkülere konu olan Karadeniz ve Doğu Anadolu Bitki Örtüsü bulunan Zigana üzerinde Hamsiköy’de, köyün meşhur sütlacının tadına bakabilirsiniz. Akşam Yemeği MAÇKA OTEL. 350 km.

3. GÜN, 24 Ağustos 2020 Pazartesi Kahvaltısı sonrası, Bıçaklarıyla ünlü Sürmene'ye ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz bölgeye ait bıçaklardan satın alabilirler. Yine yolumuz üzerinde yer alan bölgeye özgü çay farbrikalarını görüp bölgenin önemli geçim kaynağı olan çayın sofralarımıza ulaşana kadarki macerasını da dinleyeceğiz. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra yine eşsiz doğa manzaralarıyla birlikte Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Muhteşem orman manzarası eşliğinde 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için serbest zaman. Tertemiz orman havası eşliğinde konaklayacağımız bölgeye geçiyoruz. Karadeniz sahil yolunun harika doğa manzaraları eşliğinde Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’nden oksijeni ve kaplıcalarıyla ünlü olan 1250 metre rakımdaki Ayder Yaylasına doğru hareket ediyoruz. Bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada çoğu panoramik olmak üzere çok güzel fotoğraflar çekme imkanı yakalıyoruz. Otelimize hareket. Akşam Yemeği OTEL. 300 km.

4. GÜN, 25 Ağustos 2020 Salı Kahvaltısı sonrası Amasya'ya hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Giresun'da fındık alabileceğimiz kısa bir molanın ardından Karadeniz sahil yolunu takip ederek Amasya'ya ulaşıyoruz. Otelimizde, Termal imkanlardan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Akşam Yemeği Fimar Life Thermal Resort AMASYA OTEL 650 km.

5. GÜN, 26 Ağustos 2020 Çarşamba Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında geçmişiyle sarmaş dolaş yaşayan Şehzadeler kentini keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Amasya Kalesi bizi karşılarken aynı zamanda kente panoramik bir bakış yapmış oluyoruz. Ferhat’ın Şirin için deldiği Demir Dağı ve ortasından geçen Yeşilırmak'ta göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi Nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, Köprüler, Amasya Müzesi, Camiler ve son olarak Şehzadeler Müzesi ile I.Mehmet, II.Murat, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim gibi padişahlarımızın şahzadelik yaptıkları bu tarihi şehre veda ediyoruz. Çorum il sınırlarından geçerken leblebi de labileceğimiz bir molanın ardından Bursa'ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam geç saatlerde Bursa'ya varış. Başka bir Osmangazi Turizm organizasyonunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 750 km. TOPLAM:3000 km.

Tur ücreti 2-3 kişilik odada tek kişilik fiyatıdır.
Müze girişleri, öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler,
Boztepe’ye çıkış 5 TL, Giresun Kalesine çıkış 5 TL, Sümela’ya çıkış 5 TL,
Fiyatlar mevsimsel değişiklik gösterebilir.

Gidiş-Dönüş yeni Mercedes otobüsle ulaşım,
Otobüs içi ikramlar,
4 gece otellerde konaklama, 4  sabah kahvaltısı, 4 akşam yemeği,
Turizm Seyahat Sigortası, Rehberlik hizmeti.
Rehber, gerekli gördüğü durumlarda programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yolculuğumuz araç ile yapılacağından rahat kıyafetler tercih ediniz. Yağış alan bir bölge olduğundan hazırlıklı olmanızda fayda olacaktır. Namaz vakitleri konusunda da hassasiyetlerimiz üst düzeydedir. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümümüzden bize sorabilir yada araya bilirsiniz.
Yolcularımızın sağlığı ile ilgigli olarak COVİD-19 tedbirlerinin alınması zorunludur. Otobüslerdeki oturma düzeni, Sosyal mesafe, Maske, Hijyenik Dezenfektan, Temizlik kurallarına mutlaka uyulacaktır. Yolculuk öncesi Her yolcunun HES KODU alınacak, sağlıklı olanlar seyahate devam edebilecektir.

Her misafir program akışını aksatmamak ile mükelleftir. Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve tek bir çocuk İçin Uygulanabilir. Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Osmangazi Tur’un Sorumluluğu Yoktur. Öğle yemekleri yöresel menü olarak alınacaktır. Program, namaz vakitlerine uygun olarak düzenlenecektir.

 

Etiket:

Diğer Paketler

Karadeniz Gezisi - Osmangazi Turizm | Hac - Umre - Kültür Turları - Yurtdışı Turlar | 02242224333 | Bursa en uygun Umre Turları ,Bursa Umre,Yalova Umre, Bursa Umreye Gitmek ,Yalova Umreye Gitmek,
OsmangaziTur umre 2016, umre turları 2016, diyanet umre, diyanet umre turları, umre, umre şirketleri, umre firmaları, ucuz umre turları, ümre turlari, ümre fiyatlari, uygun fiyata umre, umre fiyatları, umre programları, umre tur programları, umre tur fiyatlari, umreye, turlari, 2014 Umre Organizasyonu
karadeniz-gezisi-umre-bursa-dan-umre-bursa-umre-bursa-kultur-turlari-bursa-balkan-turlari-avrupa-turlari-her-ay-umre-ucuz-umre-ekonomik-umre